Przecinarka / Piła taśmowa POWER 440 NC

Na magazynie
masz pytania?

Informacje o produkcie:

ISTech Power 440 NC zapewnia niezawodność działania oraz wysoką jakość obróbki za pomocą następujących rozwiązań:

  • Dwie kolumny prowadzące głowicę tnącą, zapewniające doskonałą sztywność narzędzia tnącego i dokładność cięcia.
  • Łatwy w obsłudze sterownik dobierający odpowiednie parametry cięcia.
  • Automatycznie pozycjonowane prowadniki taśmy zapewniające ich położenie jak najbliżej ciętego materiału- zmniejsza ryzyko błędów w prowadzeniu taśmy.
  • Hydrauliczny naciąg taśmy.
  • Posuw i pozycjonowanie materiału za pomocą precyzyjnej śruby kulowej, zasilanej przez silnik hydrauliczny zapewniający ciche i szybkie ustawianie materiału na żądany wymiar.
  • Szczotka czyszcząca taśmę oraz automatyczny transporter wiórów.
  • Wysoka wydajność pompy chłodziwa umożliwiająca intensywny strumień cieczy w miejscu cięcia.

Szkielet maszyny

Korpus maszyny stanowi sztywna spawana konstrukcja, wsparta na dużej podstawie. Konstrukcja szkieletu maszyny pozwala na eliminację wibracji i zapewnia zachowanie maksymalnej stabilności. Odpowiedni stopień pochylenia korpusu zapewnia prawidłowe odprowadzanie wiórów z miejsca cięcia do śruby transportowej.

Głowica tnąca

Głowica tnąca ISTech 440 NC prowadzona jest na dwóch utwardzonych, powlekanych chromem kolumnach zapewniających długą żywotność. Posuw głowicy odbywa się poprzez 4 precyzyjne, nieustannie smarowane tuleje.

Regulacja prędkości taśmy

Silnik o mocy 5,5 kW sterowany falownikiem, zapewnia płynną regulację prędkości taśmy od 20 do 100 m/min, co pozwala na dokładny dobór prędkości skrawania w zależności od materiału. Możliwość regulacji kół prowadzących taśmę (wykonanych z żeliwa szarego) zapewnia ich zbieżne położenie. Panel sterujący umożliwia cyfrowy odczyt prędkości taśmy, co pozwala na dokładne monitorowanie procesu cięcia. 

Prowadniki taśmy

Ruchomy prowadnik taśmy jest automatycznie ustawiany odpowiednio do szerokości ciętego materiału. Drugi prowadnik, umiejscowiony od strony silnika jest na stałe przymocowany do korpusu maszyny. Każdy prowadnik taśmy zawiera zestaw łożysk zmniejszających napór skręcenia taśmy tnącej. Precyzyjne ustawienie taśmy odbywa się za pomocą płytek węglowych. Obydwa prowadniki pozwalają na regulację pozycji taśmy prostopadle. Poprzez prowadniki dostarczane jest również chłodziwo.

Transporter wiórów

Maszyna jest wyposażona w zasilany hydraulicznie transporter wiórów typu śrubowego.

System chłodzenia

Zbiornik chłodziwa wraz z pompą chłodziwa pozwalają na dobór odpowiedniego strumienia cieczy chłodzącej i jego transport do prowadników, aby chłodzenie odbywało się z dwóch stron miejsca cięcia.

Zasilana szczotka czyszcząca

Hydraulicznie zasilana szczotka czyszcząca taśmę oczyszcza zęby taśmy z wiórów, zapobiegając ich ponownemu przedostaniu się do miejsca obróbki. Pozwala to na wydłużenie żywotności taśmy tnącej.

Panel sterujący „Touchtrol”

Wszystkie operacje maszyny kontrolowane są przez operatora poprzez monitor dotykowy z wyświetlaczem PLC i systemem operacyjnym Microsoft Windows CE. System kontroli „Touchtrol” pozwala na uniknięcie błędów operatora przy doborze parametrów pracy maszyny, jednocześnie zapewniając łatwość obsługi.

System ISTech Touchtrol dobiera parametry cięcia do obrabianego materiału, bazując na bibliotece charakterystyki materiałów. System ten może być sprzężony z lokalną siecią internetową na terenie firmy oaz może być wyposażony w:

  • większy 8,4 calowy kolorowy monitor dotykowy,
  • system zdalnej diagnostyki umożliwiający zdalne podjęcie czynności serwisowych, bądź przygotowanie programów cięcia z biura,
  • system kontroli zdalnej czynności serwisowych za pomocą kamery internetowej- redukuje koszt i czas napraw.

Pionowy docisk gniazdowy

Dwa zestawy hydraulicznych pionowych imadeł gniazdowych pozwalają na cięcie pakietowe sztang o nieco różnej wysokości (do 2 mm). Takie rozwiązanie zmniejsza jednak wielkość maksymalnego ciętego przekroju o 120 mm.

Gwarancja: 12 miesięcy.

Dostawa maszyn na nasz koszt.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Możliwość przeprowadzenia prób cięcia na wybranych maszynach.

O firma

Poznaj naszą firmę, ofertę oraz produkty, którymi handlujemy.

Regulamin

Zapoznaj się z regulaminem naszego sklepu internetowego.

Kontakt

Masz do nas pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas!

Macc
Top Automazion
Euro_fintec
Dress
Cosen
Thomas
Facebook